Nejlepší samoopalovací krémy

Nejlepší samoopalovací krémy (test a recenze)

Nejlepší samoopalovací krémy Po krásně vypadající snědé pokožce touží ženy i muži nejen s příchodem prvních slunečních paprsků v teplých měsících, ale i v zimě. Během zimy se vám však pokožka skrze vrstvy oblečení přirozeně neopálí, a právě tehdy je ten pravý čas sáhnout po samoopalovacím přípravku. Víte ale, jak vybrat ten správný, který nezpůsobí skvrny na oblečení nebo nevzhledný oranžový tón?

Pokud ne, nezoufejte. Připravili jsme pro vás recenze samoopalovacích krémů, které vám prozradí účinky nejoblíbenějších produktů a pomůžou vám rozhodnout se, který pro vás bude ten pravý. Nemusíte tak zkoušet řadu samoopalovacích krémů a čekat na výsledek, který by vám v tom horším případě způsobil špatnou náladu z nehezkého vzhledu pokožky.

Pokud vás jednotlivé recenze dostatečně neinspirují, pokračujte ve čtení níže, kde vás provedeme výběrem samoopalovacího přípravku krok za krokem. Dozvíte se také, jak postupovat při aplikaci, aby výsledkem byl onen žádoucí efekt opálení nebo jak se od sebe liší účinky sluníčka a samoopalovacího krému.

Porovnání samoopalovacích krémů

ProduktNaše hodnoceníOrientační cenaObjednávka
VENIRA samoopalovací mléko
⭐ 100 %700 Kč Zjistit cenu
Clarins samoopalovací gel
⭐ 100 %800 Kč Zjistit cenu
St. Moriz Self Tanning
⭐ 98 %250 Kč Zjistit cenu

Nejlepších samoopalovací krémy

Test samoopalovacích krémů: Se kterým docílíte přirozeně vypadajícího opálení?

Nevíte, jak se v nepřeberném množství přípravků vyznat? Nezoufejte, dali jsme si tu práci za vás a připravili recenze samoopalovacích krémů a přípravků jiných konzistencí. Prozradíme vám, který stojí za vyzkoušení a který zapříčiní přirozeně vypadající opálení. Porovnávali jsme různé konzistence, zohlednili vůni, pohodlnost aplikace i rychlost vstřebání. Podívejte se, jak dopadl test samoopalovacích krémů a nechte se inspirovat.

1. Vichy Idéal Soleil Capital

Vichy Idéal Soleil Hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo

Kvalitní samoopalovací krém na obličej i pokožku od Vichy poskytuje mimo opálení také hydrataci trvající až 8 hodin. Obohacená formule DHA obsahuje navíc i vitamin E a další podpůrné látky, které zajišťují výživu. Složení krému je navíc velice šetrné, a proto se hodí i pro majitelky citlivé pokožky špatně reagující na kteroukoliv kosmetiku. Nenajdete v něm žádné parabeny, což jen podporuje dobrou snášenlivost produktu. Samoopalovací krém je vhodný jak na pokožku těla, tak i pleť. Efekt opálení je hezky rovnoměrný, dlouhotrvající a působí přirozeně. Nevtíravá vůně pak jen zpříjemňuje aplikaci.

2. Clarins samoopalovací gel

Clarins samoopalovací gel

Aby byl náš test samoopalovacích krémů a jiných konzistencí opravdu pestrý, zařadili jsme také samoopalovací sprej od značky Clarins. S tímto samoopalovacím gelem jednoduše a efektivně docílíte přirozeného nebo intenzivního opálení, aniž byste se museli vystavit slunci. Ve složení najdete unikátní Selftancomplex, který sdružuje dvě vzájemně se doplňující samoopalovací molekuly. Díky nim je docíleno toho, že pokožka získává přirozené, sjednocené a dlouhotrvající opálení. Předností je svěží nemastná textura, která se doslova rozplývá na pokožce. Díky tomu se můžete prakticky ihned po aplikaci bez obav obléknout. Potěší také jemná květinová vůně.

3. St. Moriz Self Tanning

St. Moriz Self Tanning samoopalovací pěna

Velmi snadnou a pohodlnou aplikací se pyšní tato samoopalovací pěna od St. Moriz. Mimo samotný účinek opálení poskytuje pokožce taky patřičnou hydrataci, a to díky obsahu olivového mléka a vitaminu E. Přípravek je možné používat jak na pleť, tak i na celou pokožku těla. Aplikace je skutečně pohodlná – pěna nevytváří žádné fleky ani čmouhy, jemně voní a rychle se vstřebává. Pro dosažení efektu opálení je potřeba nechat přípravek působit alespoň 4–6 hodin. Výsledkem je rovnoměrné přirozeně vypadající opálení, ze kterého se můžete těšit po dlouhou dobu. Za 200 ml přípravku zaplatíte cca 250 Kč a zklamala nás akorát špatná dostupnost nejžádanějších odstínů.

4. Vita Liberata Fabulous

Vita Liberata Fabulous tónovaný samoopalovací krém

Přírodní samoopalovací krém bez toxinů a chemie se řadí sice mezi dražší produkty, ovšem svým účinkem rozhodně nezklame. Obsahuje výtažky z Aloe vera a nenajdete v něm žádné parabeny, sulfáty či alkohol – což potěší zejména majitelky citlivé pleti. Sám výrobce udává, že jeho účinek je postupný a hodí se spíše k prodloužení přirozeného opálení, avšak mírné zabarvení zaznamenáte již po první aplikaci. Krém pokožku přirozeně hydratuje, díky tomu tak není potřeba doplňujícího přípravku. Produkt slibuje absenci chemického zápachu, při aplikaci však možná lehce nepříjemnou vůni zaznamenáte, což je za nás jediné negativum. 200ml přípravku vás přijde zhruba na 600 Kč.

5. Bali Body Self Tan Mousse

Bali Body Self Tan Mousse

Se samoopalovací pěnou Bali Body Self Tan Mousse získáte bezchybně opálenou pokožku. Jedná se o velmi lehkou a rychleschnoucí pěnu, která vaší pleti dodá bronzový nádech a hydrataci. Složení obsahuje 100% přírodní DHA. Dále zde pak najdete extrakt heřmánku a kávových semen. Při správném použití se nemusíte obávat žádného flekatění, výsledek vypadá velmi přirozeně.

6. Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer

Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer

Pokud chcete dodat přirozeně vypadající opálení vašemu obličeji, stojí za doporučení tyto bronzující kapky. Jsou obohaceny o kyselinu hyaluronovou a kokosovou vodu, díky čemuž vašemu obličeji propůjčí zdravý a krásný vzhled. Díky své konzistenci stačí jen pár kapek dle návodu přimíchat do vašeho oblíbeného pleťového krému. Podle toho, kolik kapek použijete, můžete docílit různé úrovně opálení. Přípravek nelepí a nevytváří na pleti nevzhledné šmouhy.

7. Collistar Magic Drops Face Self-Tanning Concentrate

Collistar Magic Drops Face Self-Tanning Concentrate

Dalším skvělým produktem pro samoopalování je tento samoopalovací koncentrát na pleť. Po jeho použití pokožka získává zářivé a přirozeně vypadající opálení již během jedné hodiny. Složení je obohaceno o vitamín E, díky čemuž nedochází ke zbytečnému vysušování pleti a zároveň přípravek brání jejímu předčasnému stárnutí. Již během jedné hodiny po použití získává pleť opálený vzhled. Přípravek zaujme svou velmi lehkou texturou, která se rychle vstřebává. Potěší také jemná vůně.

8. Vichy Capital Soleil

Vichy Capital Soleil

V tomto žebříčku nesmí chybět ani hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo s označením Vichy Capital Soleil. V závislosti na použitém množství se můžete snadno rozhodnout, jak intenzivní opálení vyžadujete. Mléko vytváří na pokožce přirozený vzhled, aniž by způsobovalo nevzhledné skvrny. První výsledky jsou patrné již po jedné hodině od použití. Díky svému složení navíc pokožku hydratuje až po dobu 8 hodin. O stejnoměrnou a přirozenou barvu se zasluhuje formule s DHA. Vitamin E pak pomáhá udržet svěží vzhled pokožky.

9. St. Tropez Self Tan Express

St. Tropez Self Tan Express

Rychleschnoucí samoopalovací pěna St. Tropez Self Tan Express je vhodná pro dosažení postupného opálení. Pěnu můžete nechat působit jednu až tři hodiny a na základě toho ovlivnit dosažený stupeň opálení. Předností je nemastná textura, která rychle zasychá a zbytečně nelepí. Opálení na pokožce vydrží až po dobu jednoho týdne. Bledne však postupně a rovnoměrně, díky čemuž celkový výsledek působí velmi přirozeně.

10. St.Tropez Self Tan Purity

St Tropez Self Tan Purity bronzující mlha na obličej

Posledním z vybraných přípravků je bronzující mlha na obličej, se kterou snadno docílíte opálení jako od moře. Potěšila nás konzistence ve spreji, která se pohodlně nanáší. Přípravek se rychle vstřebává, chrání pokožku před volnými radikály a pomáhá předcházet její dehydrataci. Mlha totiž pleť přirozeně osvěžuje a rozjasňuje, což z ní bohužel nedělá příliš ideálního společníka pro majitelky mastné pleti. Za nás je tohle jediné minus, přípravek se jinak osvědčil v recenzích na výbornou.

Jak vybrat samoopalovací krém krok za krokem

Zajímá vás, jak vybrat samoopalovací krém, který vaší pokožce dodá oslnivý bronzový tón? Čtěte dále a dozvíte se, které parametry při výběru rozhodně neopomenout – je to například konzistence, která ovlivňuje pohodlnost aplikace či rychlost vstřebání. Dále je potřeba zohlednit váš typ pokožky či složení produktu, a to zejména v případě, že patříte mezi majitelky citlivé pleti. Níže si jednotlivá kritéria vysvětlíme podrobněji.

Konzistence: Jak vybrat samoopalovací krém, pěnu, mléko či sprej?

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru je konzistence. Každému totiž vyhovuje něco jiného, jeden potřebuje pokožku zároveň hydratovat, druhý touží po intenzivním výsledku či rychlé vstřebatelnosti. Víte, jak se jednotlivé konzistence svými vlastnostmi liší?

Krémy a mléka oproti jiným konzistencím pokožku více hydratují a vyživují do hloubky. Doporučují se zejména majitelkám suché nebo zralé pleti.

Pěny jsou číslem jedna v rychlosti aplikace. Snadno se nanáší a relativně dobře vstřebávají do pokožky, tudíž se po aplikaci samoopalovací pěny můžete co nevidět obléknout. Díky jednoduché aplikaci jsou pěny vhodné pro začátečníky i pokročilé v domácím samoopalování.

Spreje se jeví jako ideální pomocníci pro aplikaci na těžko dostupných místech, například na zádech. Doporučují se uživatelkám, které mají se samoopalovacími přípravky již nějaké zkušenosti. Sprej totiž bývá zpravidla pod tlakem a necitelnou aplikací by mohlo dojít k nanesení velkého množství přípravku na jedno místo. Výsledkem by pak bylo nerovnoměrné opálení a pravděpodobně i nevzhledné skvrny.

Typ pokožky a pleti: Vybírejte přípravky vhodné přímo pro vás

Každý člověk má odlišný typ pleti i pokožky těla, a proto co vyhovuje jednomu, nemusí hned vyhovovat druhému. Mnoho samoopalovacích krémů je ale univerzálních, a jsou tedy vhodné pro kterýkoliv typ. Pokud však máte citlivou nebo suchou pokožku, jistě už víte, že ne vždy se vyplatí na tyto univerzály vsázet. Proto, jste-li majitelkami jakkoliv problematické pleti, vsaďte na jistotu a vybírejte samoopalovací přípravky určené pro daný typ.

Mnohdy se také stává, že pleť vyžaduje jiné složení pečující kosmetiky než zbytek těla. V takovém případě doporučujeme koupit zvlášť samoopalovací krém na tělo a na obličej. Vyhnete se tak možnému podráždění, vysušení nebo naopak tvorbě přebytečného mazu.

Složení: Zaměřte se na dostatečnou výživu a hydrataci pokožky

Základem zpravidla každého samoopalovacího krému je látka DHA neboli dihydroxyaceton. Ta při kontaktu s kůží reaguje s bílkovinou vyskytující se v kůži. Výsledkem je tvorba směsi barevných látek, které zůstávají na kůži. Kromě DHA mohou být ve složení přítomny také vitamíny nebo výtažky z přírodních produktů, které pokožku zároveň chrání a poskytují jí patřičnou hydrataci.

Jednoduché tipy, jak používat samoopalovací krém

Jednotlivé přípravky zpravidla na zadní straně obsahují strohý návod k použití. Naneste na suchou pokožku ze vzdálenosti té a té a nechejte působit. Co však na mnohých samoopalovacích přípravcích stále chybí, je informace, jak pokožku před aplikací správně připravit, aby efekt opálení vydržel co možná nejdéle a na kůži se nezačaly vytvářet nevzhledné fleky. Přečtěte si následující tipy, díky kterým se budete dlouhodobě těšit z kvalitního odstínu vaší pokožky.

1. Příprava pokožky je důležitá

Samoopalovací krémy by se měly nanášet na dokonale suchou pokožku a ideálně po sprše, protože s každým kontaktem s horkou vodou se přípravek smývá. Pokožku je zároveň důležité připravit tak, že jí napomůžete zbavit se starých odumřelých kožních buněk. Proto při koupeli před aplikací samoopalovacího krému použijte tělový peeling nebo scrub.

Zároveň je ideální se oholit na místech, na kterých se běžně holíte. I malé chloupky totiž můžou způsobit neplechu. Po koupeli důkladně promažte suchá místa – nejčastěji se jedná o kolena, lokty a kotníky. Tento krok je skutečně důležitý a není dobré jej podceňovat. Na suchých místech by se totiž samoopalovací krém mohl držet déle než na zbytku těla, a tím by mohly na pokožce vznikat nevzhledné fleky.

2. Na aplikaci si vyhraďte dostatek času

Velmi důležité je vyhradit si dostatek času na aplikaci a samoopalovací krém či přípravek jiné konzistence nanést na celé tělo najednou. Ačkoliv se to zdá banální, je to jedna z nejčastějších chyb, které se ženy dopouštějí. V případě, že nepokryjete svou pokožku přípravkem celou, může snadno dojít k tomu, že vám vzniknou nevzhledné fleky po těle. Většina přípravků totiž nepůsobí okamžitě, jejich účinek je postupný. Později tak nemůžete vědět, zda dané místo již nemažete podruhé – což by mělo za následek onen nežádoucí efekt. Proto si na aplikaci vyhraďte čas a věnujte se pečlivě každému kousku kůže.

3. Začínáte od obličeje? Chyba! Začínejte zdola

Ve sprše je naprosto běžné, že začínáte od hlavy. Samoopalovací krém ale vždy nanášejte zdola od kotníků, pokračujte přes trup až po ramena. V případě, že na aplikaci půjdete seshora dolů, budete se muset ohýbat – s největší pravděpodobností by vám tak mohly na břiše vznikat nežádoucí linie, které by byly po zaschnutí vidět.

4. Důkladně si umyjte ruce

K nanášení je vhodné používat aplikační rukavice, mnohým se však osvědčily vlastní ruce. V případě, že se rozhodnete rukavice také nepoužívat, je potřeba si po aplikaci důkladně umýt ruce. Použijte mýdlo a nevynechejte skutečně žádný záhyb. Vyhnete se tak nehezkému oranžovému zbarvení. Doporučujeme ale vyhnout se vnější straně rukou, aby nedošlo ke setření požadovaného odstínu.

5. Nechte krém pořádně zaschnout

Již dávno neplatí, že by samoopalovací krémy nějakým způsobem ničily oblečení. Avšak v případě, že přípravek nenecháte řádně zaschnout a otřete se o oděv, mohlo by dojít ke vzniku skvrn. Pokud tedy nechcete zabarvit své oblečení, nechejte přípravek po aplikaci důkladně zaschnout.

6. Objevily se fleky? Nevěšte hlavu

I přes veškerou snahu se vám na pokožce objevily fleky? Nezoufejte. Stává se, že narazíte na přípravek, jehož konzistence vám nesedne nebo s ní napoprvé neumíte správně zacházet a na pokožce se objeví nevzhledné mapy. Nevypadají vůbec přirozeně, natož pak hezky. Není však potřeba propadat panice, skvrn se jednoduchým trikem v mžiku zbavíte. Stačí ve sprše vzít houbičku nebo žínku a místo s ní několikrát přejet.

Nepleťte si účinky sluníčka a samoopalovacího krému

Přirozeně opálená kůže od sluníčka je následně vůči slunečním paprskům odolnější než kůže ošetřená samoopalovacím prostředkem. Na to je třeba myslet. Samoopalovací přípravky způsobující zhnědnutí pokožky nezajišťují žádnou ochranu proti slunečním paprskům v případě, že neobsahují SPF faktor.

Proto si hned při nákupu všímejte toho, zda přípravek SPF faktor obsahuje a jaká je jeho hodnota. V zimním období běžně postačí SPF faktor nižší. Pokud se však vydáváte na hory, kde je intenzita slunečních paprsků vyšší, nebo chcete v létě pomocí samoopalovacích přípravků sjednotit špatně opálená místa, měla by tomu odpovídat i hodnota faktoru SPF. Pokud máte samoopalovací přípravek s nízkým nebo dokonce žádným SPF faktorem, doporučujeme jej kombinovat spolu s opalovacím krémem přímo určeným k opalování, který obsahuje odpovídající množství ochrany v podobě SPF.

Nejprodávanější samoopalovací přípravky podle Heureka.cz

Přidat komentář

4 × 1 =