Dokonale vaše pleť nemusí vypadat jen pod nánosem líčidel. Bez odlíčení to ale nepůjde. Jen díky správné technice vám může ten nejlepší odličovač očí a pleti zajistit zdravou a zářivou pokožku, které navíc pomůže regenerovat a vstřebávat živiny z krémů. Víte ale, jak takový přípravek vybrat? Pokud ne, nezoufejte, v dnešním článku se vše dozvíte.
Poradím vám také, jak správně odličovat pleť a okolí očí, aby vaše pokožka zbytečně netrpěla. Připravila jsem pro vás test odličovačů, ve kterém srovnávám 10 různých produktů, které mě zaujaly. Zaměřím se nejen na formu a pohodlnost aplikace, ale také cenu. Moje mini recenze odličovačů vám prozradí vše o jejich účincích. Ne každá žena má jasno v tom, jaký odličovací přípravek je pro její pleť ten nejlepší. Pojďte zjistit, jak správným odličováním docílit zdravé pleti.
Porovnání nejlepších odličovačů – TOP 5
Porovnání 5 nejlepších odličovačů pleti a očí. Zbylé další tipy najdete v článku pod tabulkou.
Produkt | Naše hodnocení | Orientační cena | |
---|---|---|---|
Lancôme Bi-Facil Visage | TOP 1 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 800 Kč | Zjistit cenu |
REN CLEAN SKINCARE Rosa Centifolia Cleanser Gel | TOP 2 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | cca 210 Kč | Zjistit cenu |
Bioderma Sensibio Gel Moussant | TOP 3 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | cca 400 Kč | Zjistit cenu |
Obsah článku
10 tipů na nejlepší odličovače v recenzi
Trh kosmetických produktů se každým rokem rozšiřuje a vybrat si z nepřeberné nabídky dá mnohdy pořádně zabrat. V dnešním článku jsem pro vás proto připravila velký test odličovačů, ve kterém porovnávám účinky 10 různých produktů. Dokáží skutečně všechny odlíčit odolný make-up a zbavit pokožku nečistot?
1. Marina Miracle Sweet & Creamy Oil Cleanser
Tento krémovo-olejový odličovač je vhodný pro odstranění make-upu a hloubkové čištění pleti. Po kontaktu s vodou se jeho konzistence mění na mléko, díky čemuž je pokožka po odlíčení skvěle hydratovaná a vláčná. V jeho složení objevíte fermenty z brokolice a rajčat, což je kombinace bohatá na enzymy, antioxidanty a vitamíny, která během čištění zajišťuje vyživování pleti.
O rozpouštění nečistot a následnou hydrataci pokožky se pak starají měsíčkový, slunečnicový, kokosový a šípkový olej. Příznivci přírodních produktů budou jistě jásat, tento odličovač je totiž 100% přírodní, dokonce z 96% certifikovaný jako organický. Neobsahuje tak žádná syntetická aditiva, parabeny ani parfemaci. Příznivé účinky ale doplňuje o něco méně příznivá cena, za 110ml balení totiž utratíte okolo 900 Kč.
Sama jsem tento odličovač vyzkoušela, můžete se podívat na kompletní recenzi produktů Marina Miracle.
2. ESTÉE LAUDER Radiant Energy 2-In-1 Foam Cleanser
Pěnový čisticí produkt od ESTÉE LAUDER nenechá vaši pleť uvadnout. Pyšní se hned dvojím využitím: dodává pleti svěží vzhled a zář a také ji čistí. Ve složení přípravku objevíte precizní komplex super-pomegranate, který představuje čistý výtažek z granátového jablka, jež je vypěstované v nedotčené středomořské přírodě. Získává se lisováním za studena tak, aby se co nejpřesněji zachovala účinnost onoho extraktu.
Pěnový čistič je možné využít jako jemnou čisticí pěnu pro každodenní použití, nebo jako 2minutovou pleťovou masku pro hloubkové čištění 2× týdně. Aplikace přípravku je díky jeho vůni velmi příjemná. Extra kvalita se však odráží ve vyšší ceně, 125ml tuba vás totiž přijde na bezmála 550 Kč.
3. WISHFUL Clean Genie Cleansing Butter
Čisticí balzám na obličej Clean Genie je ideální pro majitelky mladé svěží pleti. Je velice jemný a šetrný a s lehkostí odstraňuje i ten nejodolnější make-up. Pokožku akorátně vysuší a zanechává ji zářivou a čistou, bez pocitu mastnoty. Má zajímavou měnící se strukturu, při vmasírování do kůže se s pomocí několika kapek vody promění v lehký olej.
V jeho složení najdete extrakt ze zeleného čaje zajišťující zklidnění pleti a extrakty z malachitu a třešňových květů, jež zajišťují příjemnou vůni. Tato kvalitní 100g péče o mladistvou pokožku stojí zhruba 950 Kč.
4. Lancôme Bi-Facil Visage – Make-up odličovač
Dvoufázový odličovač očního okolí od značky Lancôme je stvořený, aby zachránil všechny nositelky kontaktních čoček. Je totiž vhodný i pro citlivou pleť a neobsahuje množství známých alergenů. V jeho složení nenajdete oleje, ořechy, mikroplasty, amoniak, ftaláty, silikony ani parabeny.
Přestože je jeho textura bezolejová, spolehlivě odstraní i nejodolnější voděodolný make-up a všechny další typy líčidel. Pokožku zanechává příjemně vláčnou, svěží a pomáhá ji také regenerovat. Chcete-li hladkou a jemnou pokožku po odličování, pak doporučujeme tento kvalitní odličovač očí za bezmála 800 Kč.
5. REN CLEAN SKINCARE Rosa Centifolia Cleanser Gel
Odličovací gel formulovaný bez mýdla je ideálním řešením pro citlivou pleť. Jemně a důkladně odmašťuje, očistí pleť od nečistot a make-upu a zanechá ji půvabně hladkou. Snadno se používá a díky obsahu biologicky aktivních výtažků ze dvou růží také velmi krásně voní. Produkt od velmi žádané britské značky stojí za vyzkoušení, 150ml balení seženete za zhruba 210 Kč.
6. ORIGINS A Perfect World Cleanser
Dalším produktem pro udržení mladistvého vzhledu pokožky je tento pěnový čistič A Perfect World Cleanser Origins. Obsahuje výtažky z bílého čaje, a je tak přirozeně velmi bohatý na antioxidanty. Díky tomu pomáhá udržet vaši pokožku mladistvoua zdravou. Najdete v něm také složky z kokosového oleje, které hloubkově čistí a detoxikují pleť, zároveň ji také osvobozují od škodlivých volných radikálů, které způsobují dehydrataci. 150ml přípravek, který se snadno používá a nádherně voní, stojí přibližně 800 Kč.
7. Bioderma Sensibio Gel Moussant
Jednoznačně nejprodávanější odličovač z lékárny je tento jemný zklidňující odličovací gel od značky Bioderma. Při pravidelném používání vám pomůže zklidnit pokožku a snížit její citlivost.Po aplikaci pokožku také dokonale připraví na aplikaci závěrečné péče, která se tak bude moci plně vstřebat, čímž se zvýší její účinek. Jemná gelová textura se po kontaktu s vodou změní v nadýchanou pěnu, se kterou pleť pohodlně vyčistíte. Zvýšená hydratace pleti he znát již po dvou týdnech používání tohoto produktu. Cena vás mile potěší, 200ml balení stojí okolo 400 Kč.
8. ANTIPODES Grace
Tento šetrný čisticí krém v sobě skrývá to nejlepší z přírody. Má zvláčňující recepturu, která byla speciálně vyvinuta pro potřeby citlivé pokožky. V jeho složení najdete avokádový olej a měsíčkový květ. Společně tato kombinace jemně a efektivně čistí pokožku a po odlíčení jí zanechává jemnou a vyhlazenou, připravenou na závěrečnou péči. 79,5 % jeho složení je certifikováno jako organické. Kvalita použitých ingrediencí se u tohoto produktu rovněž odráží v ceně, 120ml tuba stojí okolo 900 Kč.
9. SISLEY Démaquillant doux visage et yeux
Jemný odličovač očního okolí od SISLEY je vhodný pro všechny typy pleti. Funguje jako jemná odličovací voda 3v1, která čistí, odličuje a tonizuje pleť zároveň. Díky receptuře složené z rostlinných saponinů má silný čisticí účinek, pleť v jednom kroku zbavuje nečistot nahromaděných během dne a pomáhá tak zachovávat přirozený jas pleti. Efektivně odstraňuje make-up, a to i ten voděodolný. Má vynikající zvláčňující účinky, pleť zanechává příjemně svěží a čistou. Navíc se hodí se i pro nositelky kontaktních čoček. Jeho cena však sahá do nebeských výšin, 300ml balení vyjde okolo 1 900 Kč.
10. Garnier Essentials Sensitive
Jako poslední v mém výběru nechybí dvoufázový produkt od známé značky Garnier. V jeho složení obohaceném o výtažky rostlin najdete například provitamín B5, který kombinuje účinnost olejové a svěžest vodní fáze. Dobře odlíčí i voděodolný make-up v jediném kroku, nezanechává mastný film a pleť hezky zklidňuje. Po pravidelném používání je pokožka obličeje na dotek vláčná a jemná. Za 200ml balení produktu, který běžně seženete v drogerii, zaplatíte okolo 100 Kč.
Jak vybrat odličovač?
Už žádné nešetrné odličování, zapomeňte na mýdlo a vodu! Chcete-li mít zářivou pleť, zdravou a bez pupínků, je potřeba z ní make-up odličovat nejen pravidelně a správným způsobem, ale zejména vhodným prostředkem. Níže se dozvíte, jak vybrat odličovač, se kterým bude pravidelná péče pro vaši pleť prospěšná.
Kvalitní odličovač nedráždí pokožku
Volbou správného odličovacího prostředku zamezíte mnoha nepříjemnostem:
- tvorbě vrásek,
- slzení a pálení očí,
- předčasnému stárnutí pleti,
- vyrážkám a tvorbě pupínků,
- ztrátě pružnosti pokožky.
Micelární voda, mléko, nebo ubrousky? Odličovač má mnoho podob
Odličovací přípravky dnes můžete vybírat z nepřebereného množství druhů a forem. Zaměřte se především na pohodlnost a účinnost aplikace, důležité je pak také určení pro daný typ pleti. Je vhodné si všechny formy postupně vyzkoušet a porovnat, na který odličovač vaše pokožka reaguje nejlépe a bez podráždění a se kterým se vám zároveň nejlépe pracuje.
Čisticí pěny a gely jsou doporučovány především majitelkám mastné a smíšené pleti. K jejich použití totiž potřebujete vodu, která z pokožky spolu s nečistotami smývá také přirozený ochranný filtr. Následkem toho bývá pleť více vysušená.
Běžné micelární vody jsou vhodné pro odlíčení klasické kosmetiky. Šetrnějším řešením je ale použití odličovače s obsahem olejů, případně takzvané dvoufázové odličovače – pro odlíčení voděodolné kosmetiky jsou tyto přípravky takřka nezbytné. Mastnější pleť však mohou zatěžovat, alternativou jsou proto pleťová mléka, která obsahují jen malé množství olejů.
Výše uvedené přípravky jsou vhodné k domácí každodenní péči o pleť pomocí odličovacích tamponů. Pro odličování na cestách ale platí maličko jiná pravidla, každý chce ušetřit co nejvíce místa v kufru. Občasné odlíčení proto zvládnete s odličovacími ubrousky, které se hodí mít v záloze.
Jak správně odličovat pleť?
Důkladné odlíčení správnou technikou a vhodnými prostředky je pro zdravě vypadající pleť naprosto nezbytné. Při nedodržování správné péče se zanášejí póry, pleť nemůže dýchat a začnou se tvořit vrásky a pupínky. Předejděte těmto nepříjemnostem a přečtěte si, jak správně odličovat pleť v několika jednoduchých krocích.
- Umyjte si ruce. Bakterie, které na nich ulpí, by se jinak mohly přenést na obličej.
- Navlhčete vodou celý obličej.
- Začněte odličovat oči. Jak na to se dozvíte v odstavcích níže.
- Odličte zbytek obličeje. Rty, tváře, nos, čelo a bradu očistěte pomocí mléka, tonika, micelární vody či gelu. Na pokožku příliš netlačte a nedrhněte ji, make-up stačí jen lehce stírat.
a. Začněte odličovat čelo od středu ke krajům.
b. Pokračujte přes nos od středu směrem ke tvářím.
c. Následně stahujte nečistoty tamponem směrem dolů, přes bradu a okolí kolem rtů.
d. Nezapomeňte na dekolt a krk. - Závěrečná péče.
Pečujte o pokožku po odličování
Odlíčení je jen začátek péče o pleť. Aby vaše pokožka doslova zářila, dopřejte jí po odlíčení závěrečnou péči. Některé odličovače totiž po sobě zanechávají mastný film, kterého je potřeba pokožku zbavit. Navíc na pleti mnohdy ulpí nesprávně odlíčené zbytky nečistot, které by přes noc mohly napáchat nepěknou paseku v podobě zarudlých pupínků. Proto vždy pleť dočistěte pomocí tonika, micelární či klasické pleťové vody. Po každém odlíčení by pak také mělo následovat malé rozmazlení pokožky v podobě hydratačního krému či séra.
Vaše pleť zároveň ocení pravidelné používání peelingu, které ji zbaví odumřelých kožních buněk. Vybírejte obezřetně, aby k vaší pokožce nebyl peeling příliš agresivní. Zhruba jednou týdně jej aplikujte jemnými krouživými pohyby a omyjte vlažnou vodou.
Čas od času si dopřejte také relax v podobě profesionálního ošetření pleti v kosmetickém salonu, případně si dané procedury připravte doma, třeba i s kamarádkami. Odpočiňte si s vyživující pleťovou maskou, ať už koupenou, či vlastnoručně vyrobenou. Naložte se při tom do vany, vytvořte si koupel s esenciálními vonnými oleji, které zároveň vaší pokožce dodají potřebnou výživu. Vytvořte si rituál, ke kterému se budete ráda pravidelně vracet.
Odličujte se každý den
Přestože možná nemáte na tváři množství make-upu a nejrůznějších líčidel, je vhodné se odličovat každý den. Skutečně i tehdy, když se vůbec nelíčíte. Odličování totiž neslouží pouze k odstranění make-upu a líčidel. Vaši pokožku zároveň zbaví prachu a nečistot, které se během dne usazují v pórech, dále odstraní odumřelé buňky a kožní maz, který každá pokožka přirozeně produkuje.
Pro odlíčení pleti bez make-upu vám bohatě postačí běžné odličovače, které nemusí být založeny na olejové bázi. A pamatujte, že je vhodné pleť ošetřovat ráno i večer.
Jak správně odličovat oči?
Při nešetrném odličování očí dochází v očním okolí ke zvýšené tvorbě jemných vrásek. Nepříjemným následkem pak bývají také polámané a vypadané řasy, které nenapraví ani ta nejlepší řasenka. Naučte se odličovat oči správně. Jaké přípravky používat a na co si dát pozor?
1. Kvalitní odličovač očí je základem úspěchu
Při výběru přípravku pro odličování očního okolí záleží na tom, zda používáte klasická, či voděodolná líčidla. Pleťová voda nebo mléko vám postačí pro odlíčení běžného make-upu, olejnatý odličovač, případně dvoufázovou micelární vodu pak použijte pro odlíčení voděodolné kosmetiky. Kvalitní odličovač očí by neměl obsahovat alkohol, parabeny, silikony ani přemíru konzervantů. Stejně tak je zbytečná i parfemace.
2. Odličujte oči nenásilně a správným směrem
Základem šetrného odličování je kromě vhodného přípravku také správná technika. Vyhněte se podráždění a zarudnutí očí a osvojte si několik jednoduchých pravidel.
- Před odličováním celý obličej navlhčete.
- Naneste odličovač na tampon, přiložte na zavřené oči a nechejte chvíli působit – řasenka se mezitím dobře rozpustí.
- Řasy odličujte pohybem shora dolů a do strany od středu oka směrem ven.
- Postup opakujte s novým tamponem, dokud nezůstane zcela čistý.
- Oční okolí nikdy nedrhněte silou.
3. Na co si dát při odličování pozor?
Aby se vám řasy nelámaly a nevypadávaly následkem nesprávného odličování, dodržujte výše uvedené tipy a správnou techniku. Na oči nikdy netlačte a nepohybujte tamponem trhavě ze strany na stranu – právě tehdy totiž hrozí jejich uvolnění a následné vypadnutí. Řasenku také nikdy nedrolte mezi prsty. Po odličování je čas od času vhodné použít vyživující sérum na řasy, které jim dodá potřebné vitamíny a podpoří je v dalším růstu.
Přidat komentář