Vypadávání vlasů je zcela normální proces, který postihuje muže i ženy napříč různými věkovými kategoriemi. Vlasy totiž mají několik růstových fází, průběžně vypadávají a nahrazují je vlasy nové. Pokud ale začnou padat náhle a třeba i v nadměrném množství, jen na čase zpozornět. Vypadávání obvykle značí, že se v těle něco děje, ať už jde o nedostatek prospěšných látek nebo hormonální změny.
Při včasném použití vás ale může zachránit nejlepší šampon proti padání vlasů. Několik ověřených výrobků vám dnes představíme v našem srovnání.
Recenze šamponů na padání vlasů prozradí, který přípravek stojí za vyzkoušení a jaký účinek od něj můžete očekávat. Do srovnání jsme zařadili produkty napříč všemi cenových kategoriemi, známých i méně neznámých značek, takže si každý přijde na své.
A pokud vás test nepřesvědčí ke koupi některého z uvedených výrobků, čtěte dále. V článku vám totiž poradíme, jak vybrat šampon proti padání vlasů po vlastní ose. Napovíme, které látky by měl přípravek obsahovat a kterými produkty lze šampon jakožto vhodnou péči doplnit.
Porovnání nejlepších šampónů proti padání vlasů – TOP 5
Porovnání 5 nejlepších šampónů proti padání vlasů. Zbytek tipů najdete pod tabulkou.
Produkt | Naše hodnocení | Orientační cena | |
---|---|---|---|
Nioxin Optimo System 1 Shampoo | TOP 1 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 230 Kč | Zjistit cenu |
Revolution Haircare Skinification Caffeine | TOP 2 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 329 Kč | Zjistit cenu |
Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant | TOP 3 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 459 Kč | Zjistit cenu |
Vichy Dercos Energising | TOP 4 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 341 Kč | Zjistit cenu |
TIP pro muže: Alpecin Sport CTX | Tip pro muže [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 150 Kč | Zjistit cenu |
Obsah článku
Test šamponů proti padání vlasů: Do kterého se vyplatí investovat?
Používáním přípravků proti padání vlasů a pro obnovu růstu vlasů je možné předejít jejich nadměrnému řídnutí. Pokud problém zpozorujete, měla by být prvním krokem výměna vašeho aktuálně používaného šamponu za přípravek proti vypadání vlasů. Abyste se nemuseli prodírat širokou nabídkou, mrkněte do našeho srovnání a přečtěte si recenze šamponů na padání vlasů. Dozvíte se, jaké má který šampon složení, nakolik je účinný a zda se do něj vyplatí investovat.
1. Nioxin Optimo System 1 Shampoo
Prvním ze srování je tento unisexový čisticí šampon Nioxin Optimo System 1. Je určený pro jemné mírně řídnoucí vlasy, kterým při pravidelné aplikaci napomůže k získání silnějšího vzhledu. Během působení čistí mazem ucpané folikuly a zbavuje vlasovou pokožku přebytečných nečistot. Prostřednictvím zvýšení objemu každého pramene vlasů dokáže vlasy opticky prohustit a díky eliminaci lámavosti sníží jejich vypadávání. S pomocí šamponu bude vaše vlasová pokožka čistá, díky čemuž může obsažená výživa působit až k vlasovým cibulkám. Šampon si v mém srovnání vysloužil velmi dobré hodnocení, má nevtíravou vůni a 300ml balení stojí okolo 250 Kč.
2. Revolution Haircare Skinification Caffeine
Nyní na řadu přichází kofeinový šampon proti vypadávání vlasů Revolution Haircare Skinification Caffeine. Je určený převážně pro jemné vlasy a pro všechny typy vlasové pokožky. Jako aktivní látku obsahuje panthenol, pomocí které zpevňuje vlasy a zlepšuje jejich kvalitu. Obsažený kofein a extrakt z bambusu pak pomáhají vlasy posílit a podpořit jejich růst. Výsledkem pravidelného používání jsou zregenerované vitální vlasy stimulované k růstu. 250 ml kofeinového šamponu vyjde na zhruba 300 Kč, což za výsledný efekt rozhodně stojí.
3. Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant
Dalším produktem ze srovnání je posilující šampon pro slabé vlasy s tendencí vypadávat od známé značky vlasové kosmetiky Kérastase. Je sice určen pro všechny typy vlasů, ale vytvořen byl speciálně na míru jemným a mastícím se vlasům se sklony k padání. Během aplikace šetrně zbavuje vlasovou pokožku přebytečného mazu a nečistot, čímž vytváří ideální prostředí pro růst nových a odolných vlasů. Z aktivních látek obsahuje například plesnivec alpský, který hydratuje vlasová vlákna, a zázvor pro mikrostimulaci pokožky. 250ml balení stojí kolo 450 Kč a pro co nejlepší výsledky výrobce doporučuje šampon používat spolu s dalšími přípravky z řady Kérastase Genesis.
4. Vichy Dercos Energising
Za ověřený produkt můžeme dále považovat posilující šampon proti padání vlasů Vichy Dercos Energising, který jsem rovněž zařadila do mého srovnání. Stejně jako předchozí produkt se hodí na všechny typy vlasů, avšak výrobce jej doporučuje především jako přípravek řešící problém s řídnoucími a vypadávajícími vlasy. Při pravidelném používání dodá vlasovým vláknům pevnost, posílí je a podpoří elasticitu tkání, jež obklopují vlasový kořínek. Výsledkem je pak stimulace růstu nových vlasů. Jde o hypoalergenní dermatologicky testovaný produkt bez parabenů. Cenovka je poměrně příznivá, za 200 ml zaplatíte okolo 250 Kč.
5. L’Oréal Professionnel Serie Expert Density Advanced
Od L’Oréal Professionnel jsem do srovnání zařadila tento šampon Expert Density Advanced pro obnovení hustoty zeslabených vlasů. Díky svému složení účinně vyživuje vlasové kořínky do hloubky a navrací vlasům okouzlující vzdušnost a objem. V jeho složení najdete omega-6 mastné kyseliny, které dodávají vlasům potřebné živiny, a vitaminy skupiny B, jež zajistí stimulaci růstu nových vlasů. 500ml balení stojí něco málo přes 300 Kč, takže pokud máte značku L’Oréal Professionnel v oblibě, není nad čím váhat.
6. Holika Holika Biotin
Předposledním ze srovnání je šampon proti řídnutí a padání vlasů Holika Holika Biotin. Jak už název napovídá, kromě aktivní látky panthenolu v jeho složení najdete také biotin. Kombinace účinných látek regeneruje a vyživuje vlasová vlákna do hloubky a zároveň efektivně podporuje růst nových vlasů. Během aplikace příjemně voní a vlasy poté nejsou nijak zatížené. 390 ml seženete v případě akce za zhruba 500 Kč, což se vzhledem k účinkům a posilujícímu složení vyplatí.
7. TIP pro muže: Alpecin Sport CTX
Posledním produktem v dnešním srovnání je tip pro muže, kofeinový šampon Alpecin Sport CTX. Je určený převážně pro sportovce a všechny aktivní muže, kteří během výkonu při sportu či v práci spotřebovávají vysoké množství energie, což může mít za následek nadměrné vypadávání vlasů. Alpecin sportovní šampon však pomocí kofeinu, taurinu a mikroživin dobíjí vlasové kořínky energií a preventivně působí proti vypadávání vlasů. Při aplikace je vhodné jej nechat chvíli působit, aby se aktivní látky mohly lépe vstřebat do pokožky. Cena vás jistě potěší, 250ml balení lze koupit za cenu okolo 200 Kč.
Jak vybrat šampon proti padání vlasů
Pomocí prevence v podobě vhodných přípravků proti vypadávání vlasů a obnovu růstu lze poměrně účinně předejít jejich postupnému řídnutí. Je důležité se zaměřit nejen na posílení stávajících vlasů, ale také na péči a výživu vlasové pokožky. Jak vybrat šampon proti vypadávání vlasů pojící oba tyto účinky se dozvíte v řádcích níže.
Šampon proti padání vlasů, tonikum či vlasová kúra?
Na padání vlasů můžete použít vícero různých přípravků, nejen šampon. Jaké přípravky jsou dnes v drogeriích dostupné?
- Šampon proti vypadávání vlasů může být hlavním pomocníkem, kterého lze doplnit dalšími přípravky řešící tento problém. Šampon pomáhá udržet vlasy zdravější, stimuluje vlasové kořínky, dodává lesk a objem.
- Vlasová kúra je více koncentrovanější péče. Obvykle je dostupná ve formě koncentrovaných kapslí, které obsahují aminexil a vitamíny pro podporu růst nových vlasů.
- Sérum proti vypadávání vlasů vyživuje vlasové kořínky do hloubky a podporuje zdravý vzhled vlasů. Jeho aplikace zabere kratší dobu než vlasová kúra.
- Vlasové tonikum při pravidelném používání omezuje řídnutí vlasů. Je možné jej použít jako zklidňující závěrečnou péči například před spaním.
Složení: Co by měl obsahovat kvalitní šampon proti padání vlasů?
V dostupných přípravcích proti padání vlasů jsou velmi často obsaženy účinné látky, jako je kofein pro stimulaci růstu vlasových folikul, výtažek z kopřiv pro péči o vlasovou pokožku, výtažek z lopuchu či z máty pro podporu růstu, zinek, karnitin nebo olej z kardamomu.
Kdy se objeví první výsledky?
Každý by si samozřejmě přál, aby bylo možné problémy s vypadáváním vlasů odstranit ihned. Možné to ale bohužel není. Ve většině případů jde o dlouhodobý proces, během kterého budou moci vlasy a vlasové kořínky reagovat na použitý přípravek. Jakmile vypadávání vlasů zaznamenáte, vyměňte původní šampon za některý, který řeší tento vlasový problém, a používejte jej zhruba 4–7 týdnů. Pokud se po této době stav vlasů nezlepší, doporučujeme vlasovou péči změnit, případně stav konzultovat s odborníkem.
Rozeznejte typ vypadávání vlasů
Obecně je možné rozdělit vypadávání vlasů na 3 typy. Podle toho je následně snazší určit, co je příčinou vypadávání vlasů a který přípravek zvolit pro péči.
- Genetické vypadávání vlasů
Genetické vypadávání vlasů je problémem, který častěji trápí muže, zároveň je nejčastějším důvodem pro vypadávání vlasů u mladých mužů. Postihnout ale může i ženy, a to především v menopauze. V tomto případě je růstová fáze vlasu kratší a vlas tedy rychleji vypadne. Následkem toho vlasy začínají řídnout. Genetiku sice zvrátit nelze, ale pomocí vhodného přípravku je možné vypadávání vlasů zpomalit.
- Akutní nadměrné vypadávání vlasů
Nadměrné vypadávání vlasů během některých životních období, například během těhotenství nebo v období kojení je bohužel zcela běžné. Tento problém způsobuje řídnutí vlasů rovnoměrně po celé hlavě a pokožka je tím pádem viditelnější. Posílením vlasových kořínků pomocí správných přípravků na vypadávání vlasů však pomůže tomuto problému rychle zabránit.
- Sezónní vypadávání vlasů
Sezónní vypadávání vlasů můžete zaznamenávat na podzim a na jaře. Tento problém postihuje více ženy než muže a dá se řešit použitím vhodného přípravku proti vypadávání vlasů. Vlasy se v letních měsících vlivem slunce, světla a vysokých teplot rychleji dostanou do poslední růstové fáze, což vede k nadměrnému vypadávání vlasů v měsících říjnu a listopadu, tedy na konci této poslední fáze.
Konkrétní příčiny vypadávání vlasů
Vypadávání vlasů se častěji týká spíše mužů, což je způsobeno zvýšenou citlivostí vlasu na testosteron, který poškozuje vlasové kořínky. Vypadávání ale může potkat i ženy v každém věku, přitom nemusí jít vždy o hormonální nerovnováhu vlivem těhotenství či menopauzy. Někdy je zapotřebí hledat příčinu i několik měsíců zpět. Co všechno může stát za vypadáváním vlasů? Níže vám uvádíme nejčastější příčiny vypadávání u dospělých osob.
- Genetická predispozice,
- prodělaná infekce,
- hormonální změny,
- stres,
- problémy se štítnou žlázou,
- nadužívání vitamínů,
- strava chudá na vitamíny,
- drastické diety,
- užívání léků,
- nezdravý životní styl (alkohol, kouření).
Příčinou vypadávání vlasů však může být i nevhodná či nekvalitní péče v podobě levné vlasové kosmetiky. Poškození pak může způsobit také nešetrné zacházení s vlasy, jejich splétání do těsných copů a culíků nebo dlouhodobé nošení čepic a kšiltovek.
Jak předejít vypadávání vlasů?
Vypadávání vlasů lze předejít správnou péčí a přístupem k životnímu stylu. Pravidelně používejte tonika a kůry proti vypadávání vlasů a během aplikace pokožku hlavy jemně masírujte, aby se aktivní látky mohly lépe vstřebat. Při stylingu zacházejte s vlasy opatrně, snažte se nepoužívat příliš často fén, žehličku či kulmu. Zároveň se vyhněte agresivnímu česání a stahování vlasů do culíku. Do svého jídelníčku zařaďte pestré potraviny bohaté na látky pro podporu růstu vlasů (vitamíny skupiny B, vitamin C, železo, zinek a hořčík).
Přidat komentář