Nejlepší pleťové oleje

Nejlepší pleťové oleje – účinky a použití

Že jste až doteď pleťový olej nepoužívali? V tom případě je možná právě teď na čase jej zařadit do své kosmetické rutiny. Kvalitní oleje totiž dokáží v pleti uzamknout vlhkost a tím přispívají k potřebné hydrataci. Jaké jsou nejlepší pleťové oleje na trhu? Jaké výhody a nevýhody se s nimi pojí? A jak tento přípravek správně nanášet pro co nejlepší možné výsledky?

Na tyto a další otázky vám odpoví tento článek. Prozradím vám, jak vybrat pleťový olej a podle čeho se rozhodovat. A závěrem vám dám 10 tipů na mé oblíbené produkty, na které nedám dopustit. Tak pojďme rovnou na to.

Co je pleťový olej

Pleťový olej je kosmetický přípravek, který se v podstatě postará o hydrataci suché pokožky. Z tohoto důvodu po něm obvykle saháme spíše v zimních měsících nebo nárazově, když se na pleti objeví suchá místa a (nebo) šupinky.

Pořádně promaštěná pokožka je zároveň základem pro redukci akné a předcházení vzniku prvních vrásek. V pleti olej působí jako bariéra, která ji chrání před nadměrným vysycháním a vlhkost tedy v podstatě uzamyká uvnitř.

Porovnání nejlepších olejů na pleť – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
NUXE Huile Prodigieuse Zázračný olej
Nuxe Huile Prodigieuse Zázračný olej
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 550 Kč Zjistit cenu
Purity Vision Bio Růžový pleťový olej
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 380 Kč Zjistit cenu
100% Rosehip Oil
Hydratační olej The Ordinary

TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 280 Kč Zjistit cenu
Renovality Pleťový olej s retinolem
TOP 4

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 400 Kč Zjistit cenu
PLANTHÉ Meruňkový olej vyživující
TOP 5

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
cca 180 Kč Zjistit cenu

Výhody a nevýhody pleťových olejů

Tu největší výhodu pleťových olejů jsme si představili již v předcházejícím odstavci. Jedná se tedy o udržení hydratace v pokožce. Jak je to ale s nevýhodami? O těchto kosmetických přípravcích se často traduje, že pleť zanechávají mastnou a zároveň ucpávají póry, což vede ke vzniku nedokonalostem.

Tento fakt je již ale v dnešní době mýtem. Původní těžké oleje se totiž postupem času nahradily lehkými nemastícími se formulemi, které se do pleti dokáží okamžitě vstřebat. Z tohoto důvodu se ucpávání pórů, vzniku akné a černých teček nemusíte zbytečně obávat a pleťovým olejům můžete dát zelenou.

TOP 10: Test a recenze pleťových olejů

Na trhu je pochopitelně k dostání velká spousta nejrůznějších pleťových olejů. Zorientovat se v celé nabídce proto může být poměrně obtížné. Do následujícího žebříčku jsem zahrnula 10 konkrétních produktů, které podle mého názoru rozhodně stojí za vyzkoušení.

1. NUXE Huile Prodigieuse Zázračný olej

Nuxe Huile Prodigieuse Zázračný olej

První příčku seznamu si odnesl kvalitní pleťový olej NUXE Huile Prodigieuse. Jedná se o multifunkční olej, který lze použít nejen na pleť, ale i tělo a vlasy. Tento suchý olej se navíc do pokožky okamžitě vstřebává a nezanechává ji zbytečně mastnou.

V jeho složení najdete například arganový olej pro regeneraci a hydrataci, olej z japonské kamélie pro výživu a ochranu a olej z lískových oříšků pro zklidnění pleti. Obsažený makadamiový olej dále působí proti předčasnému stárnutí pleti a olej z brutnáku pomáhá předcházet prvním vráskám. Hodí se pro každý typ pleti a navíc úžasně voní.

2. Purity Vision Bio Růžový pleťový olej

Purity Vision Bio Růžový pleťový olej

Velké popularitě se u žen těší také Růžový pleťový olej Purity Vision Bio. Obsažené maceráty z poupátek damašské růže a vanilky se postarají o nádhernou vůni. Koenzym Q10 poté pomáhá bojovat proti přirozenému stárnutí a důsledkům nadměrného působení UV záření.

Přípravek je tvořen směsí pečlivě vybraných olejů. V čele se nachází jojobový olej, který podporuje tvorbu kolagenu. Opunciový olej pomáhá redukovat vrásky a příznaky stárnutí. Mezi další složky se řadí ricinový olej, který se postará o zvláčnění a regeneraci pokožky. Celou kompozici poté uzavírá arganový, rakytníkový a marulový olej.

3. 100% Rosehip Oil – Hydratační olej The Ordinary

100% rosehip oil The Ordinary

Pokud hledáte čistý jednosložkový pleťový olej, možná vás zaujmou produkty od značky The Ordinary. V tomto případě se jedná o 100% organický šípkový olej lisovaný za studena. Pravdou zůstává, že šípkový olej je bohatý na kyselinu linolovou, kyselinu linolenovou a provitamin A.

Díky vlastnostem šípkového oleje je tento přípravek ideální pro pleť s prvními příznaky stárnutí. Pozitivně totiž působí proti vráskám. Olej navíc disponuje praktickým aplikátorem, díky kterému se jednoduše aplikuje na pleť.

4. Renovality Pleťový olej s retinolem

Další skvělou volbou je pleťový olej s retinolem od značky Renovality. Po nanesení se skvěle vstřebává a nezanechává pleť mastnou. Zajímavostí u tohoto produktu je vysoký obsah squalanu, který patří mezi přirozené součásti pokožky. Slouží přitom k jejímu zvláčnění a vyživení.

Kromě toho tento olej obsahuje výtažek ze slanomilné řasy Salicornia, která se postará o hydrataci. Pro dosažení výsledků je třeba olej používat pravidelně několik měsíců. Oproti nejrůznějším konkurenčním produktům není tento olej nijak parfemovaný.

5. 100% Squalane Derived From – Hydratační sérum The Ordinary

Produkty The Ordinary jsou velmi účinné a navíc finančně nenáročné. I proto se těší takové oblibě. Z hlediska pleťových olejů lze doporučit hydratační sérum 100% Squalane Derived From. To znamená, že obsahuje 100% skvalan. Jedná se o stabilní nasycený uhlovodík, který se zcela přirozeně nachází v naší pokožce.

Skvalan má silný zvlhčovací účinek, a proto pečuje o hydrataci pokožky. Výhodou tohoto přípravku je fakt, že jej můžete aplikovat nejen na pleť, ale i na vlasy. Vzhledem ke svému složení je vhodný i pro pokožku, kterou trápí ucpávání pórů nebo akné.

6.Marina Miracle Argan Night Serum

Dalším produktem není vyloženě jen olej, ale komplexní noční sérum. Voní jako čerstvý grapefruit a mandarinky, díky čemuž přináší příjemný svěží pocit pleti. Obsahuje ovocné AHA kyseliny a také například extrakt z pupalky dvojročné, která tónuje pokožku a poskytuje jí potřebnou dávku hydratace.

Sérum se používá výhradně na noc, přičemž po probuzení se můžete těšit na hladkou, zdravou a nádherně rozjasněnou pokožku.

7. PLANTHÉ Meruňkový olej vyživující

PLANTHÉ Meruňkový olej vyživující

Pokud patříte mezi majitelky suché a citlivé pleti, bude právě pro vás vyživující meruňkový olej Planthé. Jedná se totiž o meruňkový olej lékárenské kvality, což znamená, že se můžete těšit na jeho špičkovou kvalitu. Samotný olej se do pleti nevstřebá úplně okamžitě a po aplikaci je proto třeba chvíli počkat. Při pravidelném používání dosáhnete zklidněné, vyživené a zregenerované pleti, která bude příjemně hebká na dotek.

8. Saloos Regenerační obličejový olej Růže

Saloos Regenerační obličejový olej Růže

Multifunkčním pomocníkem v péči o pleť je také regenerační obličejový olej Saloos Růže. Jak napovídá samotný název, jedná se o olej z růže, který pomáhá zmírňovat záněty a zklidňovat podrážděnou pokožku. Rovněž částečně působí jako afrodiziakum a dokáže uvolňovat napětí.

Osobně ho doporučuji i pro majitelky zralé pleti, které chtějí pleti navrátit zdravý a vitální vzhled. Díky tomuto oleji zároveň budete redukovat první vrásky. Díky praktickému aplikátoru se snadno nanáší na pokožku.

9. Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Kiehl's Midnight Recovery Concentrate

V našem žebříčku rozhodně nesmí chybět ani tento pomyslný zázrak od značky Kiehl’s. Výrobce uvádí, že již po 3 dnech používání sérum viditelně zlepší vzhled vaší pleti, která trpí nevyspáním. Já osobně můžu potvrdit, že při pravidelném používání jsou výsledky opravdu znát.

Srdce přípravku tvoří levandulový esenciální olej, pupalkový olej a skvalan. Tato kombinace se přitom zasluhuje o viditelně svěží a odpočatou pokožku.

10. Boscia Rosehip Omega Face Oil – Šípkový obličejový olej

Boscia Rosehip Omega Face Oil - Šípkový obličejový olej

Posledním produktem v našem žebříčku je šípkový obličejový olej od značky Boscia. Kromě zmíněného šípkového oleje ale navíc obsahuje růžový olej, avokádový olej a olej ze semen černého kmínu.

Tato kombinace se stará o zajištění hydratace pleti a její odlehčení. Na pleti je velmi příjemný a poměrně dobře se vstřebává.

Pleťové oleje vs. pleťové krémy

Možná vás nyní napadá, v čem tedy přesně spočívá rozdíl mezi pleťovými oleji a pleťovými krémy a kdy používat jaký přípravek. Pojďme si jednotlivé odlišnosti stručně představit.

Pleťové oleje jsou přípravky, které používali už naši předkové. Populární byly například v Egyptě. Oproti tomu pleťové krémy symbolizují poměrně moderní druh kosmetiky.

Pleťový olej sám o sobě nedokáže pokožku hydratovat, ale pouze v ní vlhkost uzamknout. Na druhou stranu pleťové krémy slouží právě k hydrataci pokožky a před jejich aplikací není třeba pleť zvlhčovat.

Pleťové oleje bývají narozdíl od krémů koncentrovanější a vystačíte si proto s menším množstvím. Zároveň zpravidla dosahují delší životnosti.

Pleťové oleje se doporučují používat spíše na podzim a v zimě. Po krému můžete sáhnout v teplejších jarních a letních měsících, kdy pokožka není vystavována mrazu.

Jak se pleťové oleje používají

Při nanášení pleťového oleje je třeba pamatovat na jednu hlavní zásadu. A to, že se tento přípravek nanáší na vlhký obličej. Použít můžete buď klasickou nebo termální vodu s praktickým rozprašovačem.

Pleťového oleje není třeba nanášet obrovské množství. Bohatě vám budou stačit zhruba 3 až 4 kapky. Rozetřete olej v prstech a následně přípravek rovnoměrně naneste na tvář, bradu a čelo. Postupně jej roztírejte od středu obličeje směrem do stran.

Pokud bude vaše pleť po nanesení zůstávat mastná, můžete příště použít více vody a naopak méně oleje. Tímto způsobem byste nadměrnou mastnotu měli redukovat.

Nejčastěji se doporučuje pleťový olej používat na noc, jelikož jako podklad pod make-up či BB krém nemusí být zcela ideální. Pokud jej přesto chcete použít přes den, doporučuji olej nechat pár minut zaschnout, a líčení nanášet až poté.

Jak vybrat pleťový olej

Při výběru pleťového oleje je třeba v prvé řadě zohlednit, jaký typ pleti máte. Podle toho pro vás totiž bude vhodný specifický typ oleje.

  • Pro mastnou pleť se například doporučuje jojobový, konopný, šípkový nebo hroznový olej.
  • V případě suché pleti můžete sáhnout po růžovém, ricinovém nebo meruňkovém oleji.
  • Citlivá pleť ocení například levandulový, růžový nebo arganový olej.
  • Majitelky smíšené pleti mohou sáhnout po jojobovém, pupalkovém nebo hroznovém oleji.
  • Problematická pleť si poté žádá třeba ricinový nebo arganový olej.

Ve většině kosmetických přípravků se ale používá kombinace několika různých olejů. Zároveň tyto produkty bývají obohacené o další prospěšné látky. Nejprodávanější pleťové oleje zpravidla obsahují nejrůznější výtažky a přídavné látky.

Co je suchý olej

Specifickým typem pleťového oleje je takzvaný suchý olej. Jedná se o přípravek, který obsahuje více polynenasycených mastných kyselin. Díky tomu se olej okamžitě vstřebává do pokožky a nezanechává na ní mastný film.

Přidat komentář

5 − 2 =