Nejlepší kondicionéry na vlasy

Nejlepší kondicionéry na vlasy (test & recenze)

Nejlepší kondicionéry na vlasy Každá žena chce mít vlasy lesklé a pevné, které jsou už od pohledu plné života. Sám šampon takové zázraky ale nedokáže. Pokud vybíráte péči na vlasy, zaměřit byste se měli zejména na kondicionér. Je to přípravek, který se aplikuje do vlasů ihned po jejich umytí. Zajímá vás, proč by vám doma neměl chybět a jaké výsledky pravidelná péče přinese?

Po umytí vlasů šamponem se vlasová vlákna lehce otevírají. Děje se tak v důsledku použití šamponu a vody a změny správné kyselosti pokožky hlavy a vlasů. Povrch vlasových vláken se tak jeví jako šupinatý, což sice na oko nejde vidět, ale ve výsledku se to projevuje právě špatným rozčesáváním. Potrápí tak zejména majitelky vlasů delších než 10 cm. Použití kondicionéru tento a další problémy eliminuje. Kondicionér totiž vlasová vlákna uzavře zpět, čímž vlasy ochání nejen při rozčesávání, ale i při následném fénování a vlasovém stylingu. Pravidelná péče v podobě kondicionéru tak jistě přinese své ovoce.

Připravili jsme pro vás test kondicionérů, který vám prozradí tipy na nejúčinnější produkty. A nejen to. Dozvíte se také, jaký je nejlepší kondicionér z drogerie, který nezruinuje vaši peněženku a potěší vás svými účinky. Pokud vás však jednotlivé tipy neosloví, nezoufejte. Mimo jednotlivé recenze pro vás máme také návod, jak takový přípravek na vlasy vybrat a které parametry při výběru nepodcenit. I vy můžete mít krásné a zdravé vlasy po celý rok!

Porovnání nejlepších kondicionérů na vlasy

ProduktNaše hodnoceníOrientační cenaObjednávka
Olaplex N°5 Bond Maintenance
⭐ 100 %do 600 Kč Zjistit cenu
Kérastase Première Fondant Fluidité Réparateur
⭐ 100 %do 1100 Kč Zjistit cenu
Matrix Total Results Color Obsessed
⭐ 97 %do 300 Kč Zjistit cenu

Nejlepších kondicionéry na vlasy

Vím, že kosmetických přípravků pro péči o vlasy je na trhu celá řada. Vyznat se v jednotlivých typech a zjistit, v čem se vlastně výrobci předhání proto není vůbec snadné. Připravila jsem pro vás velký test kondicionérů, jenž vám napoví, které produkty rozhodně stojí za vyzkoušení. Nevěříte? Přečtěte si jednotlivé recenze kondicionérů na vlasy a nechte se přesvědčit. Prozradím vám vše – od samotné vůně přes složení až po cenu.

1. Olaplex N°5 Bond Maintenance

Olaplex N°5 Bond Maintenance posilující kondicionér

Obnovující kondicionér od značky Olaplex je vhodný pro všechny typy vlasů. Zajišťuje obnovu, posílení a hydrataci vlasů, a to bez jejich zatížení. Obsahuje patentované složení a je vhodný dokonce i pro vegany. Nejlepšího výsledku docílíte spolu s používáním dalších výrobků značky Olaplex. Tento kondicionér je oplachový a doba jeho působení je zhruba tři minuty. Patří do vyšší cenové kategorie – za 250ml přípravek zaplatíte zhruba kolem 700 Kč.

2. Kérastase Première Fondant Fluidité Réparateur

Kérastase Première Fondant Fluidité Réparateur Špičkový kondicionér pro poškozené vlasy. Tak lze stručně charakterizovat Kérastase Première Fondant Fluidité Réparateur. Jeho předností je velmi lehká gelová konzistence. Díky svému složení pomáhá vlasovým vláknům navrátit pružnost a hydrataci. Složení vévodí kyselina citronová a glycin, které zajistí důkladnou regeneraci kadeří, přičemž kondicionér předchází jejich lámání. Přípravek potěší také svou velmi příjemnou vůní kombinující aroma citrusů a květin.

3. Matrix Total Results Color Obsessed

Matrix Total Results Color Obsessed kondicionér pro barvené vlasy

Kondicionér od světově známé značky Matrix byl vyvinutý jako intenzivní péče o barvené vlasy, protože ty vyžadují speciální výživu a ochranu. Je určený k zamezení vymývání barvy z vlasů a k jejich ochraně proti škodlivým vlivům. Unikátní složení kombinující vitamín E a zvláčňující slunečnicový olej podtrhne odstín vašich vlasů již po první aplikaci. Má krémovou konzistenci a zanechá vlasy hebké a vyhlazené. Potěší vás nejen účinkem, ale i svou cenovkou – 1 l kondicionéru seženete za cenu okolo 300 Kč.

4. Biolage Essentials HydraSource

Biolage Essentials HydraSource kondicionér pro suché vlasy

S hydratační péčí v podobě tohoto kondicionéru zatočíte se suchými vlasy raz dva. Již první aplikace je promění v hebký závoj. Kondicionér totiž pomocí výtažků z aloe vera efektivně uzavírá vlhkost dovnitř vlasových vláken, a tím je intenzivně hydratuje. Díky extraktu z granátové jablka pak zajistí i výživu vlasů. Účinné složení bez parabenů je inspirované přírodou a přinese při pravidelném používání své ovoce – perfektní kondici vašim vlasům. Příjemnou vůni produktu pak podpoří i příjemná cenovka, a to zhruba 200 Kč za 200 ml.

5. Kérastase Résistance Fondant Extentioniste

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste kondicionér pro růst vlasů a posílení od kořínků

Pokud již máte kosmetiku od značky Kérastase ozkoušenou, rozhodně vás nevyvedou z míry ani perfektní účinky tohoto kondicionéru. Je určený pro výživu oslabených vlasů. Obsahuje keratin, který proniká do hloubky vlasu, obnovuje vnitřní strukturu a uzavírá vlasová vlákna. Po několika aplikacích citelně zmírňuje lámání a zlepšuje pružnost vlasů. Balení o objemu 200 ml stojí okolo 600 Kč a ideální je jeho kombinace se šamponem stejné řady.

6. L’Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Resveratrol

L’Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Resveratrol kondicionér pro barvené vlasy

Vyzkoušeli jsme další kondicionér na barvené vlasy, tentokrát od značky L’Oréal. Kromě ochrany barvy vlasů zajišťuje i patřičnou regeneraci a výživu, bez které se krásné a zdravé vlasy neobejdou. Kondicionér usnadňuje rozčesávání a následný vlasový styling. Již po první aplikaci jsou vlasy krásně uhlazené a je u nich zabráněno krepatění. Kromě okamžitého výsledku a příjemného aroma nás potěšila i cenovka, za 200 ml přípravku zaplatíte okolo 300 Kč.

7. Sol de Janeiro Brazilian Joia

Sol de Janeiro Brazilian Joia Tento kondicionér skvěle doplní péči ze stejné řady. Skvěle přispívá k hydrataci, snižuje míru krepatění a částečně i poskytuje tepelnou ochranu. Po použití se vlasy snadněji rozčesávají. Výhodou tohoto kosmetického produktu je skutečnost, že jej lze používat také jako extra hydratační masku na vlasy. Díky tomu bude o vaše vlasy maximálně pečováno. Pomyslnou třešničkou na dortu je krásná vůně, která má tendenci na účesu zůstávat po dlouhou dobu.

8. Wella Professionals Invigo Nutri – Enrich

Wella Professionals Invigo Nutri - Enrich hloubkově vyživující kondicionér

Vyživující kondicionér od značky Wella určený pro suché a poškozené vlasy jsme si nemohli nechat ujít. Obsahuje jedinečný komplex látek – kyselinu olejovou, panthenol, vitamin E a výtažek z góji (kustovnice čínská), které vlasům navrátí svěžest, lesk, zdravý vzhled a hebkost. Kondicionér zároveň zajišťuje hloubkovou regeneraci vlasového vlákna. Po aplikaci zůstávají vlasy citelně hydratované a hebké. Má příjemnou svěží vůni a neurazí ani svou cenovkou – za 200 ml zaplatíte zhruba 200 Kč. Pokud přemýšlíte, jaký je nejlepší kondicionér z drogerie, zkuste rozhodně tento.

9. Moroccanoil Moisture Repair Conditioner

Moroccanoil Moisture Repair ConditionerTento reparační kondicionér byl speciálně vyvinut pro poškozené a suché vlasy. Díky svému složení s vysokým obsahem arganového oleje pomáhá celkově zlepšit integritu vlasů, které mohou být poškozeny barvením, chemickým zpracováním a také tepelným stylingem. Vlasy zůstávají po použití hydratované, jednoduše se rozčesávají a navíc krásně voní. Samotná značka Moroccanoil se přitom v tomto ohledu řadí k absolutní špičce.

10. Natura Siberica Sibérie Blanche Artic Rose

Natura Siberica Sibérie Blanche Artic Rose regenerační kondicionér pro suché a poškozené vlasy

Jako poslední jsme zařadili regenerační přírodní kondicionér pro suché a poškozené vlasy. Kromě toho, že se po jeho aplikaci vlasy snadno rozčesávají, jsou i patřičně hydratované a plné lesku, a to i přesto, že byly před tím výrazně suché. Svěží vůně pak samotnou aplikaci jen zpříjemní. Po několika použitích je kondice i struktura vlasů znatelně lepší. Kondicionér patří do nižší cenové kategorie, za 400ml přípravek zaplatíte okolo 150 Kč. Jeho koupě se vám tak rozhodně neprodraží.

Jak vybrat kondicionér na vlasy krok za krokem

Pravidelné mytí vlasů má své výhody i nevýhody. Pozitiva ani nemusíme rozepisovat, neexistuje snad jediná žena, která by se chtěla pyšnit mastnými vlasy. Mytím z vlasů totiž odstraňujeme nahromaděnou špínu a mastnotu, zároveň s nimi ale i přirozené oleje. A právě s tím souvisí nevýhody pravidelného mytí vlasů šamponem.

Tyto přirozené oleje budou vlasy po umytí rozhodně postrádat, a to v případě, že jim je nedodáte. Následné foukání a styling struktuře vlasů rovněž nepřidá – stávají se pak lámavé a vysušené. Kondicionér vás ale těchto problémů zbaví, a navíc se vám budou vlasy i dobře rozčesávat. Jak vybrat kondicionér na vlasy?

1. krok: Zaměřte se na typ vlasů, nikoliv pokožky

Aby byl zaručen perfektní výsledek, je potřeba pořídit kvalitní kondicionér, který bude odpovídat typu vašich vlasů – nepatří totiž na pokožku hlavy, nýbrž je potřeba jej aplikovat na délku vlasů.

Volit můžete mezi kondicionéry na barvené vlasy, které navíc obsahují i rozjasňovače barvy. Zpravidla díky nim pak barva na vlasech vydrží déle zářivá. Pokud máte hodně poškozené vlasy důsledkem častého žehlení či nesprávné péče, doporučujeme zvolit regenerační kondicionér. Ten vlasová vlákna hodně zatáhne a výsledky tak mohou jít vidět již po první aplikaci.

V případě, že jste majitelkou jemných či řídkých vlasů, zvolte kondicionér pro zvýšení objemu vlasů. Mívá odlehčené složení, které jemné vlasy nezatíží a nebudou tak vypadat, jako by nebyly týden myté.

Další možností jsou naopak kondicionéry pro krepaté a vlnité vlasy, které dokáží vlasy zvlhčit tak, že po aplikaci zůstanou alespoň částečně narovnané a hladké – v závislosti na tom, jak moc kudrnaté vlasy od přírody máte.

2. krok: Vyberte kondicionér podle jeho účinku

Z široké nabídky kondicionérů můžete vybírat také podle účinku a způsobu použití. V základu rozlišujeme oplachový a bezoplachový kondicionér. Liší se od sebe zejména silou účinku.

Běžné oplachové kondicionéry zpravidla nabízejí hloubkový efekt a je potřeba je nechat působit delší dobu, a to cca 20 minut v závislosti na produktu. Během této doby se aktivní látky vstřebávají do hloubky vlasového vlákna a mají za úkol posílit vzhled vlasů. Ideálně by se při jejich aplikaci měly vlasy zabalit do ručníku, aby vzniklo větší teplo, které podpoří vstřebávání.

Co znamená, pokud je kondicionér bezoplachový? Jak už označení maličko napovídá, takový kondicionér se po aplikaci nemusí smývat. Na vlasy se aplikuje po umytí a vysušení ručníkem. Jedná se o péči, která má svá pro i proti. Rozhodně bychom jej nedoporučovali majitelkám jemných krátkých vlasů, protože by je mohl zbytečně zatěžovat a slepovat. Naopak se bude hodit majitelkám husté dlouhé hřívy, které trápí poletování nejjemnějších vlásků či špatné rozčesávání.

Bezoplachové kondicionéry podporují následný vlasový styling a ve vlasech zůstávají až do jejich dalšího umytí šamponem. Chrání vlasy před nadměrnou ztrátou vody během vysoušení horkým vzduchem i při úpravě žehličkou, a tím zabraňují jejich poškození.

3. krok: Nesledujte cenu, ale složení

Pochopitelně žádná žena nechce za jediný přípravek utratit půl výplaty. Vybírat ale jen podle ceny taky není zrovna správná cesta k úspěchu. Zlatým středem je zohlednění ceny ve spojitosti se složením. Máte raději přírodní produkty? Pak s vyšší cenovkou rozhodně musíte počítat. Příroda totiž není bezedná a mnohé skvosty si tak svou cenu drží zuby nehty. Navíc se tyto produkty nikdy netestují na zvířatech, což potěší hned dvojím způsobem.

TIP: Pokud dáváte přednost domácím produktům, u kterých máte 100% přehled nad složením, čtěte dále. Níže vám totiž uvedeme postup, jak připravit domácí kondicionér.

Kvalitní domácí kondicionér si můžete vyrobit i doma! Jak na to?

Činností a faktorů, které vlasy poškozují, je celá řada. Ať už se jedná o působení sluníčka, foukání horkým vzduchem, žehlení, lakování či barvení – všechno tohle musí vlasy vydržet, a ještě potom vypadat dobře. Proto je obzvlášť důležité věnovat dostatek času správné péči, kterou jim zajistí právě kondicionér. Nemusíte pro něj chodit daleko. Pokud máte chuť a čas pustit se do domácí přípravy, směle do toho. Níže vám uvedeme několik osvědčených receptů.

Banánový kondicionér nabitý vitamíny

Pokud se nepotýkáte s alergií na exotické banány či avokádo, nic vám nebrání pustit se do přípravy tohoto báječného domácího kondicionéru. Je plný svěží vůně a vitamínů, díky kterým jej budou vaše vlasy zbožňovat. Pojďme na přípravu.

Ingredience:

  • ½ banánu
  • ½ avokáda
  • ½ kelímku bílého jogurtu
  • lžička kokosového oleje
  • lžička jablečného octu

Postup:

Všechny ingredience vložte do mísy a rozmixujte. Směs naneste na umyté vlasy, důkladně rozetřete a ideálně pak zakryjte ručníkem nebo koupací čepicí, aby byly vlasy v teple a směs mohla intenzivněji působit. Dejte si čaj a nad knihou, časopisem či jinou zábavou a vydržte alespoň dvacet minut. Poté kondicionér vypláchněte teplou vodou. Pro dosažení maximálního efektu poté vlasy nefoukejte, ale nechejte volně uschnout.

Extra účinný kondicionér obsahující protein lecitin

Pokud chcete brát domácí výrobu opravdu vážně, pořiďte si tekutý lecitin. Jedná se o velmi důležitý protein, který pomáhá při suché a poškozené pokožce a bývá běžnou součástí kondicionérů. Jak tedy na výrobu vlastního opravdu vyživujícího kondicionéru?

Ingredience:

  • 60 ml kapalného lecitinu
  • 60 ml mandlového oleje
  • 2 lžičky jojobového oleje
  • 15 g kakaového másla

Postup:

Všechny ingredience smíchejte dohromady a nechejte ve vodní lázni postupně roztopit. Vzniklý kondicionér slejte do sklenice a nechte vychladnout. Používejte dle potřeby klasickým způsobem po umytí vlasů, nechejte působit 10–15 minut, pokud možno v teple a poté důkladně opláchněte.

Domácí kondicionér můžete libovolně obměňovat. Jak?

Aby se vám domácí kondicionér neomrzel vůní ani účinkem, můžete jej libovolně kombinovat s éterickými a rostlinnými oleji, které přináší spoustu blahodárných účinků. Seženete je například v lékárnách, v prodejnách s aromatickými potřebami či v kvalitní drogerii.

Suché a lámavé vlasy

Pokud máte suché vlasy, je to známkou toho, že vaše pokožka přirozeně produkuje jen málo kožního mazu. Samotné vysušování navíc ještě podporuje chlórem dezinfikovaná voda či používání chemických barev. V důsledku toho nejsou vlasy chráněné a mohou se lámat a třepit. Činnost mazových žláz je proto dobré podpořit. Proti vysušení vám pomohou éterické oleje – levandule, bříza, mrkev, santal či řebříček.

Pro vyživení vlasů

Výživu vaše vlasy ocení vždy, ať už je jaro, léto nebo zima. Negativně na ně totiž působí sluníčko, a to v každém ročním období. S vyživením vlasů a pokožky hlavy vám rovněž pomohou oleje, tentokrát rostlinné. Jedná se například o olej z broskvových jader, mandlový olej, kokosový olej, slunečnicový nebo arganový olej.

Normální vlasy

Majitelky normálních vlasů mají vyhráno. Za všech okolností jejich vlasy vypadají zdravě, jsou lesklé a plné života. K udržení správné kvality je však důležitá prevence, a to rovněž v podobě éterických a rostlinných olejů. Použít můžete například levanduli, citron, eukalyptus, petržel, z rostlinných olejů pak mandlový, pupalkový či brutnákový olej.

Mastné vlasy

Mastné vlasy mají právě opačný problém než vlasy suché. Vznikají důsledkem nadměrné produkce mazových žláz. K jejich zklidnění můžete také využívat éterické i rostlinné oleje. Pomůže vám rozmarýn, cypřiš, citron, nové koření, šalvěj, tymián či řebříček, z rostlinných olejů pak sezamový, pupalkový či olej z broskvových jader.

Jak správně aplikovat kondicionér?

Výběr vhodného kondicionéru máme za sebou, nyní si shrneme správný postup pro jeho aplikaci.

  1. Vlasy si umyjte šamponem. Zaměřte se hlavně na pokožku hlavy a za vlasy příliš netahejte, aby se nezačaly lámat nebo nadměrně mastit. Šampon vymyjte vlažnou či studenou vodou, záleží, jakou zvládnete. Studená voda totiž vlasy nezatěžuje a napomáhá při uzavření vlasových vláken.
  2. Vlasy jemně vyždímejte ručníkem. Po mokrých vlasech by totiž kondicionér stekl.
  3. Nyní přijde na řadu kondicionér. Naberte si část do dlaně, mělo ho být takové množství, které vám vystačí na pokrytí celých vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy, bude jej zapotřebí i plná hrst. Prohrábněte vlasy a snažte se dostat kondicionér rovnoměrně na všechny prameny. Větší množství můžete nanést na místa, která jsou výrazně poškozená. Kondicionér nikdy nenanášejte až těsně ke kořínkům a k pokožce hlavy – mohl by způsobit ucpání vlasových váčků, a tím zpomalit růst vlasů.
  4. Nechte kondicionér působit, čím déle, tím lépe. Mezitím si můžete například vyčistit obličej, umýt tělo nebo si přečíst časopis. Je jen na vás, jak si relaxaci zpříjemníte.
  5. Vypláchněte kondicionér, a to ideálně opět vlažnou či studenou vodou. Pokud vám přijde, že máte vlasy ještě lehce slizké, není kondicionér dostatečně vypláchnutý. Vlasy po umytí zůstávají hladké a nesmí příliš klouzat, až teprve tehdy je kondicionér zcela vymytý.
  6. Vodu z vlasů vyždímejte a máte hotovo. Ideální je používat kondicionér na večer, kdy pak můžete nechat vlasy samovolně uschnout.

Přidat komentář

5 × one =