Nejlepší tělové oleje

Nejlepší tělové oleje – test, recenze a zkušenosti

Mezi pečující kosmetické produkty můžeme mimo jiné zařadit i tělové oleje. Mnoho žen se jim stále vyhýbá, přestože při správném použití dokáží zázraky. Ten nejlepší tělový olej vám pomůže s bojem proti nejrůznějším kosmetickým neduhům, vyplní vrásky či sjednotí tón pleti. Ať je už vaše pokožka suchá, mastná či citlivá, není potřeba se těchto olejových pomocníků bát.

Hlavní výhodou tělových olejů je fakt, že jsou často univerzální a vhodné k použití na celé tělo, tedy nejen na pokožku obličeje a těla, ale také na vlasy. Můžete jimi nahradit pleťové i tělové krémy a dokonce i masky na vlasy. Moje recenze tělových olejů vám dnes prozradí vše o účincích, výhodách i nevýhodách recenzovaných produktů. Dozvíte se, který z nich vám pomůže s bojem proti striím a jizvám, který navrátí vašim vlasům lesk a hebkost nebo se kterým můžete ošetřovat aknózní pleť.

A protože test přírodních tělových olejů neprozradí úplně vše, mám pro vás v závěru také několik tipů a praktických rad. Dozvíte se, jak vybrat tělový olej podle typu vaší pokožky nebo účinku, kterého by měl docílit. Nechybí také postup, jak správně olej na tělo aplikovat a jak připravit pokožku, aby se mohl dobře vstřebat. Čtěte dále a dozvíte se, že používání tělových olejů není věda.

Porovnání nejlepších tělových olejů – TOP 5

Porovnání 5 nejlepších tělových olejů. Zbylé další tipy najdete v článku pod tabulkou.

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Nuxe Huile Prodigieuse
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 500 Kč Zjistit cenu
L’Occitane Amande
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 800 Kč Zjistit cenu
Renovality Original Series
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 300 Kč Zjistit cenu
Avène Body suchý
TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 400 Kč Zjistit cenu
Lobey Pěsticí BIO
TOP 5

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 400 Kč Zjistit cenu

10 tipů na nejlepší tělové oleje

Můj dnešní test tělových olejů zahrnuje několik oblíbených produktů. Nechybí mezi nimi kousky k péči a výživě pokožky ani ty, které vám pomohou s určitým kosmetickým problémem. Při výběru jsem se zaměřila zejména na účinky, vstřebatelnost a vůni, avšak zmíním i cenu, která je při rozhodování pro mnohé stále jedním z nejdůležitějších parametrů. Přečtěte si, jak dopadly recenze tělových olejů a najděte si mezi nimi ten pravý.

1. Nuxe Huile Prodigieuse

Nuxe Huile Prodigieuse multifunkční suchý olej na obličej, tělo a vlasy

Multifunkční tělový olej od Nuxe se vyznačuje vysokým procentem přírodních látek. Je vhodný k výživě i obnově unavené pokožky i k ošetření vlasů. Není mastný, dobře se skrze rozprašovač nanáší, rychle se vstřebává a nelepí, což jsou jeho hlavní výhody. Bohužel, malé balení rozprašovač neobsahuje. Jako nevýhodu vnímáme také cenu, kdy vás 100ml přijde zhruba na 500 Kč.

2.L’Occitane Amande

L’Occitane Amande zpevňující tělový olej

Již název tohoto produktu napoví, že v jeho složení převažuje mandlový olej. Vyznačuje se zklidňujícími a regeneračními účinky. Ve spojení s křemíkem a lničkovým olejem poskytne tento produkt vaší pokožce hloubkovou výživu, zabrání jejímu vysušování a zanechá pokožku pevnou a silnou. Po aplikaci po něm nezůstává mastný film a rychle se vstřebává. Potěší vás navíc i jeho příjemná vůně, cena ale už tak příjemná není – 100ml lahvička stojí přibližně 800 Kč.

3. Nuxe Huile Prodigieuse Florale

Nuxe Huile Prodigieuse Florale multifunkční suchý olej na obličej, tělo a vlasy

Oleje od Nuxe jsou zkrátka oblíbené. Dalším z vybraných je opět multifunkční olej na obličej, tělo i vlasy s okouzlující květinovou vůní. Ve složení najdete celé spektrum olejů, které vaší pokožce zajistí hydrataci a výživu a vlasům lesk a hebkost. Olej je vhodný k celoročnímu používání přes den i v noci, rychle se vstřebává, takže se po jeho aplikaci můžete ihned obléct, aniž by vaše oblečení přišlo k úhoně. Tento nejprodávanější tělový olej seženete ve 100ml balení za zhruba 600 Kč.

4. Payot Body Élixir

Payot Body Élixir vyživující olej na obličej, tělo a vlasy

Dalším z luxusnějších produktů je tento vyživující multifunkční olej na tělo i vlasy. Pyšní se regeneračními a vyživujícími účinky, pomáhá pokožku zjemňovat a hloubkově hydratovat. Uleví od napětí po celém dni a zabrání vysoušení pokožky a pocitu pnutí. Kromě oleje z mandlí a lískových oříšků obsahuje výtažky z myrhy a amyrisu a také éterický olej z vonokvětky, která má skvělé uvolňující účinky. Za tento poklad ve 100ml balení zaplatíte okolo 500 Kč.

5. Renovality Original Series

Renovality Original Series arganový olej lisovaný za studena

Od českého výrobce přírodní kosmetiky zde máme arganový, za studena lisovaný olej vhodný na vlasy i pleť. Má vynikající hydratační a regenerační účinky, již po první aplikaci pokožku zjemňuje a udržuje její svěží vzhled. Při pravidelném používání olej redukuje vrásky a pomáhá předcházet zarudnutí a vysoušení pokožky. Díky tomu, že na pulty drogérií neputuje z daleka, je jeho cena více než příznivá – 100 ml vás přijde na částku okolo 300 Kč.

6. Avène Body suchý tělový olej pro citlivou pokožku

Avène Body suchý tělový olej pro citlivou pokožku

Nenechte se zmást, tento suchý tělový olej je skutečně olejem. Suchý se mu říká proto, že se rychle vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. I přesto má ale velmi intenzivní hydratační účinky a slouží jako regenerační péče o pleť. Již po prvním nanesení uvidíte, že je vaše pokožka příjemně vláčná a pružná. Není ale vhodný k péči o vlasy, což vnímáme jako nevýhodu. 100ml balení stojí přibližně 400 Kč.

7. Bi-Oil PurCellin Oil

Bi-Oil pečující olej speciální péče na jizvy a strie

Řadu žen trápí jizvy, nejednotný odstín pokožky či vrásčitá kůže. S těmito neduhy se snaží vypořádat tento speciální olej určený nejen pro nastávající maminky. Je vhodný zejména pro citlivou a suchou pokožku, které pomůže předcházet vzniku strií. Přispívá k regeneraci zjizvené pokožky a pomáhá sjednotit její tón. Kromě směsi olejů a vitamínů obsahuje také unikátní komplex PurCellin Oil, který zajišťuje lepší vstřebatelnost živin a vitamínů do pokožky. Za 200ml balení zaplatíte do 430 Kč.

8. Lobey Pěsticí tělový olej BIO

Lobey Pěsticí tělový olej BIO

Tento pěstící olej vás již na první pohled uchvátí elegantním obalem ze skla a dřeva. Je určený zejména nastávajícím a novopečeným maminkám, kterým pomůže s péčí o jejich namáhanou pokožku. Hodí se nejen k péči a předcházení vzniku strií, ale i k masážím, které však s prevencí vzniku strií souvisí. Olej je navíc v BIO kvalitě, a tak si můžete být jisti, že je jeho složení pro pokožku přirozené a neškodné. Kdo by očekával vysokou cenu, tak může být klidný – za 100ml tohoto zázraku zaplatíte totiž částku do 400 Kč.

9. Purity Vision Ricinový olej BIO

Purity Vision Ricinový olej BIO

Posledním z testovaných produktů je tento univerzální ricinový olej určený k péči o pokožku, vlasy, klouby i nehty. Tento všestranný pomocník vám pomůže s redukcí vrásek a pigmentových skvrn a s hojením jizev. Použít jej můžete také k ošetření popálení od sluníčka, a to jak na dospělou pokožku, tak i na pokožku dítěte. Olej je vhodný i pro vlasový zábal, kdy vám pomůže zbavit se nepříjemných lupů. Potěší vás jeho příjemná vůně i cena, kdy za 100ml zaplatíte zhruba 250 Kč.

Jak vybrat tělový olej

Tělové oleje se hodí pro všechny typy pleti. Jen je potřeba umět mezi nimi vybrat a najít ten správný. Zajímá vás, jaké oleje jsou vhodné k použití na celé tělo? Jaké mají účinky nebo pro jaký typ pokožky se hodí? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Nejpoužívanější tělové oleje

Levandulový olej

Levandulový olej má zklidňující a dezinfekční účinky. Urychluje regeneraci pokožky, léčbu poranění i akné. Má také lehce vysušující účinky. Hodí se proto k péči o mastnou pleť, naopak není vhodný pro citlivou, alergickou či atopickou pleť, která by mohla reagovat podrážděním.

Kokosový olej

Kokosový olej se používá nejen v potravinářství, ale také v kosmetice. Obsahuje mastné kyseliny, díky kterým se olej hodí pro ošetření popraskaných rtů, na vlasové zábaly i k holení.

Mandlový olej

Mandlový olej obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Má zklidňující a protizánětlivé účinky a hodí se i k ošetření drobných poranění. Je skvělým pomocníkem pro výživu starší pleti a ošetření vrásek, rovněž pomůže v boji proti pigmentovým skvrnám. Je vhodný pro všechny typy pleti.

Avokádový olej

Avokádový olej se pyšní obnovujícími a zvláčňujícími účinky, bohatě pleť vyživí a dokáže změkčit tvrdou kůži. Hodí se k ošetření lupénky a neurodermatitidy. Je ideální pro suchou, citlivou a unavenou pleť.

Arganový olej

Arganový olej je známý také pod označením Marocké zlato. Má univerzální použití, díky kterému je tak oblíbený. Dokáže zmírnit projevy stárnutí, vyživit pokožku a do hloubky ji hydratovat. Hodí s k péči o mastnou i aknózní pokožku, které pomůže s regulací kožního mazu. Oblíbíte si jej i pro péči o vlasy, kterým dodá hebkost a lesk.

Jojobový olej

Jojobový olej je vlastně kapalný vosk, jehož složení připomíná kožní maz. Hodí se zejména k ošetření citlivé pokožky, k péči o namáhanou pokožku či k prevenci proti vzniku strií.

Ricinový olej

Ricinový olej se získává z jedovaté rostliny jménem skočec obecný. Při zpracování se ale jedovatost vytrácí a zůstává produkt vhodný ke kosmetickému využití. Má typicky silné regenerační a posilující účinky, hodí se k ošetření poranění a drobných jizev.

Pupalkový olej

Pupalkový olej obsahuje cenné mega-6 mastné kyseliny a je ideálním pomocníkem pro hojení popálené či zanícené pokožky. Využít jej lze také k léčbě lupénky a atopického ekzému. Hodí se pro namáhanou, citlivou a suchou pokožku.

Šípkový olej

Šípkový olej je určený pro každodenní péči o zralou pleť a pomůže také s urychlením hojení jizev. Má silné regenerační účinky, navrací pleti pružnost a při dlouhodobém používání sjednocuje tón pleti. Pomáhá také s odstraněním pigmentových skvrn.

Účinky tělových olejů

Většina tělových olejů má multifunkční využití. Některé ale dokáží řešit určitý kosmetický problém, proto je vždy vhodné k účinkům přihlédnout. Níže uvádíme několik nejčastějších účinků, které dané oleje nabízí.

  • Ošetření a výživa, hydratace i masáže těla: kokosový a mandlový olej.
  • Regenerace pokožky, vlasový zábaly a jejich výživa: šípkový a avokádový olej.
  • Rychlejší hojení jizev: ricinový olej.
  • Prevence proti vzniku strií: dýňový a jojobový olej.

Nejlepší tělový olej podle typu pleti

Stejně jako je tomu i u jiných kosmetických produktů, se tělový olej vybírá podle typu pleti. V první řadě si proto ujasněte, jaká je vaše pokožka a co potřebuje.

Mastná pleť

Přestože má mastná pleť vysokou produkci kožního mazu, není pravdou, že by pro ni neexistoval vhodný tělový olej. Jen je potřeba umět vybrat ten správný.

  • Typické znaky: hodně se leskne, produkuje velké množství kožního mazu, mívá rozšířené póry a vlivem nesprávné péče se často mění v problematickou pleť.
  • Vhodný tělový olej: šípkový, jojobový a hroznový olej.

Problematická pleť

Problematické pleti se s největší pravděpodobností dočkáte po špatném či žádném ošetření mastné pokožky. Pleť začne reagovat zánětlivými místy na obličeji a vznikem pupínků.

  • Typické znaky: ucpané póry, nadměrná produkce kožního mazu, akné a černé tečky.
  • Vhodný tělový olej: levandulový olej, brutnákový a pupalkový olej.

Suchá a citlivá pleť

Přestože si majitelky mastné pleti myslí, že mít suchou pokožku je výhra, opak je pravdou. Suchá a citlivá pokožka dokáže své majitelky nehezky potrápit, zvláště v zimním období, kterému vládne suchý mráz. Kvalitní tělový olej na suchou pokožku zabrání vysušování a dodá ji patřičnou výživu.

  • Typické znaky: bledá barva, šupinky a suchá místa, žádná či velmi malá produkce mazových žláz, při neošetření častý pocit pnutí.
  • Vhodný tělový olej: mandlový a avokádový olej, pupalkový, jojobový a arganový olej.

Smíšená pleť

Smíšená pleť je kombinací mastné a normální pokožky. Stejně jako ostatní typy ale potřebuje olej pro ni určený.

  • Typické znaky: suché a místy zarudlé tváře, mastná T-zóna, rozšířené póry, v některých oblastech se mohou tvořit šupinky.
  • Vhodný tělový olej: meruňkový a arganový olej.

Objem a typ balení tělového oleje

Tělový olej je přípravkem, který budete moci používat nejen na pokožku těla, ale i na pleť či vlasy (pokud si nevyberete produkt řešící určitý kosmetický problém). Proto byste při jeho koupi měli zvážit i vhodný objem a typ balení.

Objem tělového oleje

Pokud s oleji právě začínáte, hledáte produkt, který vám bude vyhovovat nebo chcete zkusit něco nového, kupte si prvně malé balení takzvaně na zkoušku. K dostání jsou i 5ml lahvičky, které budou ideální. Byla by škoda vyhazovat větší množství, pokud by vám olej nevyhovoval.

Naopak pokud víte, že vám nějaký olej sedí a jste s ním spokojení, investujte do většího balení. V přepočtu na jednotku mililitru vás vyjde levněji. Nezapomeňte si ale ověřit datum expirace, není nic horšího než používání prošlé kosmetiky. Po otevření sledujte symbol s číslem v kelímku, který určuje, do kolika měsíců od otevření byste měli daný přípravek spotřebovat.

Typ balení tělového oleje

Typ balení tělového oleje ovlivní, jak dobře se vám s ním bude pracovat. Nejlépe se na pokožku nanáší přípravky ve spreji, naopak nejvíce práce budete mít s lahvičkou s kapátkem. Oleje s pumpičkou vám dovolí nanést přesné množství, tudíž nebudete plýtvat, nanášení oleje na celé tělo ale rovněž nebude nejrychlejší. K dostání jsou pak také odlévací lahvičky, které využijete zejména v případě, že jste si koupili velké balení a potřebujete část odlét.

Typy olejů podle způsobu zpracování

  1. Nerafinované oleje patří mezi nejkvalitnější. Můžete je znát také pod označením oleje lisované za studena. Mají nejkomplexnější složení, ve kterém jsou cenné látky zachované v maximální možné míře.
  2. NonGMO oleje se rovněž řadí k nejkvalitnějším. Toto označení zajišťuje, že neobsahují geneticky modifikované rostliny.
  3. Rafinované oleje se lisují za tepla. Mají delší trvanlivost, avšak při výrobě ztrácejí mnoho cenných látek přírodního původu.
  4. Bio oleje se vyrábí podle zásad ekologického zemědělství. Při jejich výrobě se tak nepoužívají chemikálie, hnojiva a pesticidy a je dbáno na minimalizovaný dopad na životní prostředí. Používané rostliny jsou často pěstovány přírodní cestou, díky čemuž jsou kvalitnější. Tyto výrobky mohou pocházet z takzvaných fairtrade oblastí.

Tělový olej vs. krém – jaký je mezi nimi rozdíl?

Mezi stále nejrozšířenější přípravky pro péči o tělo patří tělové krémy. Stejně jako oleje dokáží pokožku hydratovat a vytvořit na ní ochrannou bariéru, která zmírní působení vnějších vlivů. Jsou k dostání v mnoha provedeních vhodných pro suchou i citlivou pokožku.

Od olejů se ale v zásadě liší tím, že jsou zpravidla určené pouze pro péči o tělo, nikoliv o pokožku pleti. V případě, že si pořídíte tělový olej, budete jej s největší pravděpodobností moct použít na celé tělo, a to i vlasy a nehty.

Jak používat tělový olej?

Kosmetika dokáže divy, když víte, jak ji správně používat. V opačném případě umí také napáchat spoustu škody. Přečtěte si proto, jak používat tělový olej, aby vás jeho použití neodradilo od další aplikace.

#1 Čistota

Tělový olej patří k pečujícím produktům a nanáší se vždy na čistou pokožku. Před jeho použitím se proto ideálně osprchujte, a pokud budete olej nanášet také na pleť, důkladně ji odličte. Po odlíčení make-upu je vhodné použít micelární vodu, která na povrchu pleti zanechává jemné molekuly vody, což je jedním z důvodů, proč se po jejím použití pleť již nemusí umývat.

#2 Hydratace

Tělové oleje pokožce nedodávají hydrataci, ale dokáží v ní vlhkost zachovat. Právě proto se vždy nanáší na navlhčenou pokožku – tělový olej vodu zafixuje a zabrání vysoušení. V rukách si nejprve vytvořte emulzi smícháním malého množství oleje a vody a tu pak vmasírujte do pokožky. Při aplikaci se vyhněte krouživým pohybům, které pokožku namáhají. Olej se do ní snažte spíše vklepat.

TIP: Dobře se na pokožku celého těla aplikuje olej ve spreji. Postříkáte s ním rovnoměrně větší plochu a hotovo budete mít dřív, než kdybyste olej vklepávali do pokožky ručně.

#3 Prostupnost

Aby se olej mohl dobře vstřebat, je důležité nezapomínat na pravidelnou péči o pleť v podobě peelingu. Odstraňování odumřelých buněk kůže je důležité pro prostupnost pečujících kosmetických produktů, které mají docílit určitých výsledků. Bez pravidelného obrušování pleti můžete na očekávané výsledky spíše zapomenout.

4 věci, které byste o tělovém oleji měli vědět

  1. Dobrého stačí málo. To platí i pro tělový olej, se kterým zvláště v případě mastné pokožky doporučujeme šetřit. Na ošetření obličeje vám bohatě postačí pár kapek smíchaných s vodou, pro ošetření pokožky těla je pak vhodnější použít rozprašovač.
  2. Dejte oleji čas se vstřebat. Na kůži by se vám po použití oleje rozhodně neměl držet mastný film. Ten je spíše známkou toho, že jste to s jeho množstvím přehnali. Po aplikaci musíte nějakou chvíli počkat, než se olej vstřebá, poté je možné nanést make-up.
  3. Skladujte olej pečlivě. Jelikož tělové oleje většinou obsahují výtažky z přírody a málo chemie, je potřeba jejich skladování nepodceňovat. Přípravek nejspíše pořídíte v tmavé lahvičce, to proto, aby nebyl tolik vystaven světlu a nepodlehnul žluknutí dříve, než si jej donesete domů. Kromě skladování v tmavém prostředí jej také nevystavujte teplu.
  4. Za kvalitu si raději připlaťte. Že se s olejem nevyplatí plýtvat jsme si již řekli. Zvažte proto, zda si opravdu chcete pořídit levný nekvalitní olej, který nebude mít 100% účinky. Drahé oleje zpravidla obsahují čisté přírodní výtažky a lisují se za studena, díky čemuž v nich zůstanou zachovány důležité látky. Při správném používání vám vydrží mnohem déle než nekvalitní olej.

Přidat komentář

3 × 1 =